Ludzas Novadpētniecības muzejs

Ludzas Novadpētniecības muzejs ir viens no eksponātiem bagātākajiem Latgales muzejiem ar dabas un vēstures ekspozīcijām, izstāžu zāli un plašu brīvdabas ekspozīciju.

Muzejs ierīkots 1812. gada Tēvijas kara ģenerāļa karavadoņa, tautas varoņa Jakova Kuļņeva dzimtas mājā. Ludzas Novadpētniecības muzeja pirmsākumi meklējami 1918. gada aprīlī, kad Ludzas ģimnāzijas audzēkņi direktora S. Saharova un vēsturnieka L. Fohta vadībā sarīkoja 2 ekskursijas: 24. aprīlī uz Ludzas pilskalnu un Odukalnu. Pilskalnā audzēkņi noklausījās lekciju par Ludzas vēsturi, Odukalnā par arheoloģiskiem izrakumiem IX-XII gs. latgaļu kapulaukā, kurus veica Maskavas arheologi J. Romanovs un V. Sizovs 1890.-1891. gadā. 1918. gada 27. aprīlī pie kolekcionāra L. Fohta audzēkņi iepazinās ar arheoloģisko priekšmetu kolekciju. Radās doma izveidot muzeju.

Ludzas Novadpētniecības muzejs pēta, vāc un saglabā Austrumlatgales kultūras mantojumu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, Latgales dabas bagātības un īpatnības, tautas celtniecības pieminekļus un Latgales reģiona lauksaimniecības tradīcijas. Krājums aptver laika posmu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.

Krājums ik gadus tiek papildināts vidēji par 200 vienībām. Lielākā jaunieguvumu daļa nonāk muzejā, gatavojot ekspozīcijas un organizējot ekspedīcijas. Iegūšanas veidi pārsvarā ir dāvinājumi no fiziskām personām un pirkumi.

Foto no Ludzas novada Tūrisma informācijas centra arhīva.

Adrese: Kuļņeva iela 2, Ludza, LV-5701
Tālrunis: +371 65723931
Mājaslapa: www.ludzasmuzejs.lv
E-pasts: ludzasmuzejs@inbox.lv, muzejs@ludza.lv
GPS koordinātes: 56.5508737, 27.7247662

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)