Pušmucovas Sv. Jaunavas Marijas pasludināšanas katoļu baznīca

Pušmucovas katoļu baznīca atrodas Ciblas novadā. Pušmucovas katoļu draudze robežojas ar Kārsavas, Ludzas un Stiglovas katoļu draudzi.

Pirmā Pušmucovas baznīca ir celta no koka 18. gadsimta otrajā pusē par muižkunga Ksavera Šadurska līdzekļiem. 1805. gadā to Jaunavas Marijas pasludināšanas godam iesvētīja Malnavas draudzes prāvests, Ludzas dekāns un Kijevas kanoniķis Jāzeps Romanovskis.

Pušmucovas baznīcu uzcēla itāliešu arhitekta Paraco vadībā. Pabeidzis būvdarbus, viņš apmetās uz dzīvi Ludzā, uz Itāliju viņš vairs neaizbrauca. Viņa bērni un bērnubērni parakstījās – „Parako”. Viens no viņiem – Dominiks Parako – kļuva par Pušmucovas muižkungu. Viņš 1850. gadā par saviem līdzekļiem koka baznīcas vietā uzsāka mūra baznīcas celtniecību. Tā tika mūrēta no akmeņiem. Pēc diviem gadiem, 1852. gadā, celtniecība tika pabeikta, un 1852. gadā 4. oktobrī to iesvētīja dekāns Romualds Laudanskis, bet konsekrēja bīskaps A. Fr. Simons 1897. gadā.

Pušmucovas baznīca ir 17,45 metrus gara, viennavas celtne ar flīžu grīdu un skārda jumtu. Dievnamam ir divi torņi un trīs zvani – „Staņislavs”, „Jānis” un bezvārda, pneimatiskās ērģeles, trīs mūra altāri: lielajā novietota Marijas pasludināšanas glezna, sānu – Sv. Dominika un Sv. Franciska glezna. Iekštelpas rotā arī citi mākslas darbi, bronzas lukturi un karogi.

Cakuls Jānis. Latvijas Romas katoļu draudzes. - Rīga: Rīgas metropolijas kūrija, 1997.-350. lpp.

Adrese: Pušmucova, Pušmucovas pagasts, Ciblas novads, LV-5742
Tālrunis: +371 26106909 (draudze), +371 26280760 (Ludzas novada tūrisma organizatore)
Mājaslapa: www.ludzasnovads.lv, www.ciblasnovads.lv, www.ludzasbiblio.lv
E-pasts: inara.miezite@ludzasnovads.lv (Ludzas novada tūrisma organizatore)
GPS koordinātes: 56.6436952, 27.7219871

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)