Par pilsētu

Zilupes novads

Zilupes novads

Pasienes Sv. Dominika Romas Katoļu baznīca. Viena no krāšņākajām Latgales katoļu baznīcām, kas celta 1761. g. savdabīgā poļu baroka stilā ar izcilām arhitektūras un mākslas vērtībām. Pēc pirmās koka baznīcas nodegšanas dievnams sākotnēji būvēts kā dominikāņu klostera baznīca. Baznīca ir maz pārveidota, šeit joprojām saglabājies krāšņais poļu baroka interjers, ko veidojuši 18. gs. vietējie un ārzemju meistari. Pasienes baznīcā apskatāmi vairāki mākslas pieminekļi - centrālais altāris, sānu altāri, kancele. Darba laiks: pēc pieteikuma.

Adrese: Pasiene, Pasienes pagasts
Tālrunis: +371 28656530; +371 28629748

Zilupes Kristus Krusta pacelšanas baznīca. Zilupes pareizticīgo draudzes aizsākumi saistās ar 1866.gadu, kad pēc Vitebskas gubernatora rīkojuma Brigu katoļu dievnamu slēdza, pārveidojot to par pareizticīgo baznīcu. Ugunsgrēka laikā, 2004.g. maijā, dievnams, ka arī nesen ierīkotā baznīcas bibliotēka pārvērtās pelnos: sadega rituālie apģērbi, kora nošu pieraksti, zvanu tornis, sašķēlās viens no zvaniem. Vietējiem iedzīvotājiem izdevās izglābt vienīgi svētbildes. Četru gadu laikā dievnams faktiski tika uzcelts no jauna un ir kļuvis par vienu no Zilupes vizītkartēm. Jaunā baznīca lepojas ar ārkārtīgi skaistiem gleznojumiem uz griestiem un sienām. Ir izveidota jauna bibliotēka, kur ir gan grāmatas un preses izdevumi, gan video un audioieraksti.

Adrese: Brīvības iela 10, Zilupe, Zilupes novads
Tālrunis: +371 29974318

Rudovas kalns. Augstākā Zilupes novada virsotne (244 m vjl.) atrodas pusceļā starp Lauderiem un Rundēniem. Tas ir sens, teikām apvīts latgaļu pilskalns. Par laiku, kad pilskalnā stāvējusi pils, pagaidām spriest pagrūti, jo arheoloģiskie izrakumi Rudovas kalnā nav izdarīti. Apkārtnē Rudovas kalns ir visai populārs. Tas redzams no liela attāluma. Arī no kalna pavērtos visai plašs skats, bet kalns ir apaudzis ar kokiem. Rudovas kalna tuvumā konstatēti arī seni apbedījumi. Ienākušas pagaidām nepārbaudītas ziņas, ka tuvumā atrodoties kāds akmens ar iekaltu cilvēka rokas nospiedumu, kas varētu būt sens kultakmens.

Adrese: Lauderu pagasts
Tālrunis: +371 28656530

Zilupes zirgaudzētava ir viena no lielākajām Latvijā. Tā dibināta 1982.gadā. Te dzimuši un izaudzināti daudzi pasaules slavu iemantojuši zirgi. Piemēram, zirgs Chinovnik ieguvis 1 vietu ērzeļu skatē Krievijā. Pašlaik zirgs intensīvi sporto Eiropā un ir atstājis sev pēcnācējus. Lajgun ieguvis 2 vietu iejādē Eiropas čempionātā, uzrādot ļoti labus rezultātus jaunzirgu konkurencē. Zilupes zirgaudzētava piedāvā ekskursiju pa saimniecību, iepriekš piesakoties.

Adrese: "Lomoši", Zaļesjes pagasts, Zilupes novads, LV – 5705
Tālrunis: +371 28880484
E-pasts: roberts.skapars@gmail.com