4 iemesli, kāpēc izvēlēties hipotekāro kredītu nebanku sektorā

Izskatot iespējamos variantus par to, pie kāda aizdevēja noformēt hipotekāro kredītu, pirmā dilemma ir par to, vai meklēt atbalstu banku vai nebanku sektorā. Jāsaka, ka izdevīgu piedāvājumu var netrūkt abās pusēs, tomēr nozares speciālistu novērojumi liecina, ka pēdējā laikā patērētāji arvien lielāku interesei izrāda tieši par hipotekārā kredīta iespējām nebanku sektorā. Vairāk lasiet ŠEIT! To, iespējams, veicinājuši dažādi iemesli un to kopums – no senākām un nesenākām banku krīzēm līdz pat arvien stingrajiem hipotekāro aizdevumu izsniegšanas nosacījumiem bankās, kas mudina patērētājus meklēt alternatīvas banku kredītiem. 

Lūk, četri izplatīti iemesli, kāpēc patērētāji sliecas par labu hipotekārajam kredītam pie nebanku aizdevējiem.

Individuāla un elastīgāka pieeja katram klientam
Nebanku sektors savus klientus un viņu uzticību lielā mērā ir iekarojis ar to, ka spēj piedāvāt elastīgākus nosacījumu hipotekārajiem aizdevumiem un to atmaksai. Tas ir ļoti būtisks faktors, lai klients izvēlētos tieši šos aizdevējus. Tāpat nebanku sektors biežāk strādā pēc individuālas pieejas katram klientam. 

Protams, ir priekšraksti un pamatnosacījumi, kas klientam jāizpilda, lai varētu saņemt aizdevumu, bet kopumā sadarbības iespējas tiek izvērtētas individuāli katrā gadījumā, iedziļinoties katra klienta situācijā un vajadzībās. Klienti novērtē šo personisko pieeju, ko bieži vien nespēj sagaidīt lielajās bankās.

Sadarbība arī ar klientiem, kuriem nav ideāla kredītvēsture
Bankas ir ļoti striktas savu klientu izvērtēšanā attiecībā uz iespēju izsniegt hipotekāro kredītu. Ja klienta kredītvēsturē ir kādi nevēlami ieraksti, kas varētu likt šaubīties par klienta uzticamību un spēju pildīt savas saistības, tad, visticamāk, ka sadarbība tiks atteikta. Nebanku sektora aizdevēji šajā ziņā ir elastīgāki un mēdz sadarboties arī ar klientiem, kuriem nav ideāla kredītvēsture. 

Latvijā daudziem patērētajiem ir kādreiz nācies izmantot gan ātros kredītus, gan bijušas kādas citas kredītsaistības, kas var neizskatīties tik labi aizdevēja acīs. Tomēr tas nenozīmē, ka visi šie cilvēki automātiski kļūst par tādiem, kuri nevarētu godprātīgi pildīt hipotekārā līguma saistības. Protams, šādā situācijās nebanku aizdevējs var izvēlēties palielināt procentu likmi vai izmantot citus instrumentus, lai kompensētu risku, bet ne vienmēr sadarbības iespēja uzreiz tiek noraidīta. Katra situācija tiek izskatīta individuāli.

Vienlīdzīgas iespējas klientiem visā Latvijā
Nav nekāds noslēpums, ka bankas diezgan negribīgi izsniedz hipotekāros aizdevumus īpašumiem, kas atrodas reģionos un lauku apvidos. Tas rada nevienlīdzīgu situāciju, kur klienti tiek šķiroti pēc to īpašuma atrašanās vietas. Protams, aizdevējam ir tiesības to darīt, bet tādā gadījumā klienti reģionos nokļūst diezgan neapskaužamā situācijā. 

Nebanku sektora aizdevēji uz sadarbību ar klientiem reģionos skatās daudz atvērtāk un izskata katru individuālo gadījumu un sadarbības iespējas. Tāpēc liels vairums patērētāju no attālākiem novadiem, kas nav tuvumā lielajām pilsētām, izvēlas vērsties tieši pie nebanku kreditētājiem.

Elastīgāka pieeja nestandarta un sarežģītās situācijās
Nereti patērētāji nonāk sarežģītās finansiālās situācijās, kas var draudēt ar īpašuma zaudēšanu, tiesu darbiem un citām nepatīkamām sekām. Nebanku sektora kreditētāji specializējušies individuālu risinājumu piedāvāšanā arī sarežģītos gadījumos, palīdzot klientam iespējami izdevīgi atrisināt viņa situāciju. 

Arī tādos gadījumos, kad klients jau ir noslēdzis hipotekāro līgumu, bet kādi neplānoti apstākļi traucē līgumā noteikto saistību izpildi, nebanku aizdevēji ir elastīgi abpusēji izdevīgu risinājumu meklēšanā, ja klients laikus ziņo par savu situāciju.