7 aktuālas tendences mājokļa remontam

Foto: Pixabay.com / Ferenc Keresi
Foto: Pixabay.com / Ferenc Keresi
Mājokļa remonts – pamatīga renovācija vai neliels kosmētiskais remonts – parasti sākas ar vizuālu vīziju par to, cik labi telpas pēc remonta izskatīsies un cik dzīve mājās kļūs komfortablāka. Ja arī Tu plāno atsvaidzināt savas dzīvesvietas izskatu un fantazē, kā to varētu iekārtot, iepazīsties ar aktuālākajām tendencēm!

1. Matēti melna krāsa virtuvei
Melnās krāsas galvenā pielietošanas vieta ir virtuve, bet to var izmantot arī citās telpās. Lai arī pirmajā brīdī doma par matēti melnām mēbelēm vai sienām varētu šķist nemājīga, melnā krāsa rada izteikti elegantu efektu, ja vien ir pareizi sakombinēta ar citām krāsām, gaišām un saulainām. Papildu elegancei, matētas krāsas (ne tikai melnā) telpai piešķir dziļumu un kontrastu ar spīdīgām virsmām. Vai zināji, ka sienām nav obligāti jābūt vienā krāsā? Pamēģini nokrāsot vienu sienu matēti melnā, pārējās sienas baltā, bet istabas durvis nokrāsot koši zaļā vai sarkanā krāsā. 

2. Dārgakmeņu toņi dzīvojamām telpām
Ir pienācis laiks teikt ardievas šobrīd vispopulārākajiem dzīvokļu sienu un griestu toņiem – neitrāli bēšīgajiem. Gaišie, smilšu brūnie, pelēcīgie, blāvi dzeltenie toņi mums kalpojuši vairākus gadus. Pārlūkojot dzīvokļu sludinājumus, tie ir teju katrā dzīvoklī, kas tiek pārdots vai izīrēts. Jaunās tendences nes ko pavisam atšķirīgu – izsmalcinātus un piesātinātus dārgakmeņu toņus: smaragda zaļo, ametista violeto, safīra zilo un citus. Arī pasteļtoņi nekur nav pazuduši, taču tiem ir pavisam cits "raksturs" – ja pasteļkrāsa, tad silta un tāda, kas bieži sastopama dabā, piemēram, sūnu zaļais, koku mizu brūnais. Nav jāraizējas, ka dzīvoklis šādās krāsās izskatīsies tumšs. Izmantojot akcentus gaišās un sulīgās krāsās (mēbeles, dekoratīvie spilveni, liela izmēra vāzes un līdzīgi priekšmeti), efekts būs dzīvespriecīgs, nevis drūms.

3. Vara akcenti
Varš ir top metāla veids. Pamēģini iekļaut interjerā vara krāsas durvju rokturus, lampas, dekoratīvos elementus. Varš piestāvēs un skaisti izcelsies tumšākā, nevis gaišā interjerā. Telpā, kurā ir, piemēram, viena vai vairākas tumšas, jūras zaļas sienas, vara krāsas aksesuāri, piemēram, svečturis, spoguļa rāmis vai salvešu turētājs, radīs elegantu un māksliniecisku efektu.

4. Flīzes ar ornamentiem
Ja jāizvēlas flīzes, tad pieticība jāmet malā. Modē ir raibu raibākās un krāsainākās flīzes, kādas veikalā vari atrast. Ja nevari izvēlēties starp flīzēm ar ziediem un flīzēm ar grafiskiem ornamentiem, ņem abas! Pirmās liec, piemēram, duškabīnē, bet ar otrām noklāj citu vannas istabas sienu. Kādam vienojošam faktoram tomēr ir jābūt – krāsai, flīžu materiālam vai formai.

5.  Akmens virsma
Akmens, marmors un granīts – tie ir materiāli, kas telpai piešķir dabiskuma un pamatīguma iespaidu. Dabīgā marmora virsma uz antīkas kumodes, kas kalpo kā virtuves darba galds, protams, izskatīsies satriecoši, taču būs dārgi. Tāpēc nebaidies izvēlēties mākslīgos materiālus, kas būs lētāki, taču ne mazāk estētiski. Kombinē marmoru, akmeni un granītu ar koku un metālu.
Foto: Pixabay.com / Shon FlahertyFoto: Pixabay.com / Shon Flaherty


6. Jo gudrāka māja, jo ērtāka dzīve
Viedo tehnoloģiju iekļaušana remonta tāmē ir kļuvusi par ierastu lietu. Tā nav izrādīšanās, bet centieni palielināt komfortu savā miera ostā, ņemot vērā, ka ikdiena daudziem paiet intensīvā darba režīmā. Kas ir top viedās tehnoloģijas, ko cilvēki izvēlas? Populāras ir duškabīnes un vannas ar iebūvētu masāžas sistēmu, kas cilvēkam ļauj pašam uzstādīt tādu ūdens strūklas ritmu un intensitāti, lai justos relaksējoši un patīkami. Ekonomiskas ir gudrās rozetes, ar kuru palīdzību vari attālināti monitorēt elektropatēriņu elektroierīcēm. Savukārt tiem, kuriem svarīga drošība, noderēs kustību sensors, kas nolasīs pat vismazāko kustību un šo informāciju nosūtīs uz viedtālruni.

7. Noliktavas telpa ērtībai un tīrībai mājās
Aizvien vairāk cilvēku cenšas ierīkot atsevišķu telpu mājoklī, kas paredzēta tikai sadzīvisku mantu glabāšanai. Tā ir omulīgi un skaisti iekārtota istaba, kuras sienas klāj visdažādāko izmēru plaukti. Mēteļi stāv te, nevis koridorī, kurš drēbju novietnes vietā pārtop par jauki iekārtotu mājokļa vizītkarti. Vismaz daļa ģimenes locekļu personīgo drēbju (piemēram, nesezonas) stāv te, nevis savās istabās. Te stāv arī ziemas segas, kas vasarā netiek lietotas, rezerves spilveni un tamlīdzīgas mantas. Mērķis ir padarīt mājokli vieglāk uzkopjamu, kā arī izvairīties no haosa. Lai haoss nerastos arī pašā noliktavas telpā, tās plānojumam un iekārtojumam jābūt ļoti pārdomātam – katrai mantai jāparedz sava vieta, turklāt jāpadomā arī par ģimenes paradumiem. Piemēram, ja mājās dzīvo mazi bērni, viņu virsdrēbju pakaramie jāierīko sasniedzamā augstumā un tuvāk durvīm, lai steigā drēbes netiktu samestas čupā.
Foto: Pixabay.com / Luis RaineroFoto: Pixabay.com / Luis Rainero
Kā izveidot gudru mājokļa remonta plānu?
Iztēloto interjeru pārvērst par realitāti – tas ir Tavs uzdevums un izaicinājums.

Izmanto šos padomus!
• Nepaļaujies tikai uz sevi – uzticies profesionāliem un pieredzējušiem amatniekiem, arhitektiem un citiem meistariem.
• Ja plāno remontu veikt mēneša laikā, pierēķini vēl vismaz pusi mēneša klāt, jo prakse liecina, ka darbi vienmēr nedaudz ieilgst.
• Atceries, ka mājokļa plānojuma maiņa ir jāsaskaņo vietējā būvvaldē.
• Izvēloties materiālus, piemēram, flīzes, esi kritisks – izvēlies kvalitatīvas lietas, kas teicami kalpos daudzus gadus.
• Tālredzīgi izplāno remontam paredzēto budžetu. Ja rodas negaidītas izmaksas, kas traucē pabeigt darbu, paļaujies tikai uz racionāliem un uzticamiem finanšu risinājumiem, piemēram, aizdevēja VIA SMS pakalpojumiem.
Foto: Pixabay.com / pozytywnewnetrzaFoto: Pixabay.com / pozytywnewnetrza
Kredīts bez ķīlas – viens no palīgrīkiem nepieciešamības gadījumā 
Ja remontējot mājokli rodas neplānotas izmaksas, kas liedz turpināt iesākto, kredīts bez ķīlas ir opcija, ko var izvērtēt. Kredīts bez ķīlas ir finanšu pakalpojums, kas nozīmē – aizdevums tiek izsniegts, pamatojoties uz personas atbilstību noteiktām prasībām, bet nav nepieciešama ne ķīla, ne galvotājs. 

Aizdevējs VIA SMS vērtē, vai kredīta pieteicējs atbilst šādām prasībām:
• ir Latvijas Republikas iedzīvotājs;
• vecumā no 20 līdz 70 gadiem;
• ar tīru kredītvēsturi.

Ja atbilsti visām šīm prasībām un Tev ir regulāri ikmēneša ienākumi, lai kredītu atmaksātu laicīgi, Tu vari pieteikties aizdevumam VIA SMS.
VIA SMS piedāvā 3 aizdevumu veidus, un katrs no tiem ir kredīts bez ķīlas:
• naudas kredīts – aizdevums līdz 1500 eiro uz laiku līdz 12 mēnešiem;
• aizdevums līdz algai līdz 700 eiro uz 30 dienām;
• maksājumu karte SAVA.card ar kredītlīniju – kredītlīnija līdz 1500 eiro.

Katram no šiem kredītiem vari pieteikties VIA SMS mājaslapā

Kredīts bez ķīlas nozīmē nopietnu finansiālu saistību uzņemšanos. Tas paredzēts neplānotiem, bet pamatotiem gadījumiem, kad steidzami nepieciešami naudas līdzekļi, bet algas diena kavējas un neviens no tuviniekiem nespēj palīdzēt. Kredīts bez ķīlas izmantojams šādos un līdzīgos gadījumos:
• remonta laikā radusies avārijas situācija, kas jāatrisina nekavējoties, pretējā gadījumā apdraudēta iedzīvotāju un viņu mantas drošība;
• remontdarbu veicējiem jāsamaksā par darbu, bet Tava alga kavējas;
• jāiegādājas materiāli, bez kuriem nav iespējams turpināt ieplānotos darbus.

Pirms pieteikties  kredītam bez ķīlas, rūpīgi izvērtē savas iespējas aizdevumu atmaksāt savlaicīgi. Vai kredīts nepasliktinās Tavu finansiālo stabilitāti? Atceries, ka kavēti kredīta maksājumi negatīvi ietekmē kredītvēsturi un iespēju saņemt aizdevumu nākotnē. Aizņemies atbildīgi!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu