Bijusī Ludzas novada domes priekšsēdētāja Gendele vadīs Kaunatas vidusskolu

Daugavpils, 10.aug., LETA. Šodien Rēzeknes novada domes ārkārtas sēdē par Kaunatas vidusskolas direktori vienbalsīgi tika apstiprināta bijusī Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, aģentūru LETA informēja Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Bērtiņa.

Izvērtējot izglītību, līdzšinējo darba pieredzi, Kaunatas vidusskolas attīstības stratēģiju un pārrunas darba intervijā, Gendeles kandidatūru konkursa komisija atzina par labāko no pieciem iesniegtajiem pieteikumiem. Darba gaitas Kaunatas vidusskolā jaunā direktore sāks augusta nogalē, uzreiz pēc saskaņojuma saņemšanas no Izglītības un zinātnes ministrijas.

Gendele 2011.gadā saņēmusi Daugavpils Universitātes maģistra grādu pedagoģijā un izglītības zinātnē. Jaunā direktore beigusi arī Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu, iegūstot Fiziskās kultūras un sporta pasniedzēja diplomu. "Izglītības jomā esmu kopš 1980.gadā, kad sāku strādāt par skolotāju Ludzas vidusskolā," pastāstīja Gendele. Pēc tam viņa 25 gadus nostrādājusi par Ludzas sporta skolas direktori, savukārt no 2010. līdz 2017.gadam bijusi Ludzas novada domes priekšsēdētāja, kā arī pēdējos trīs gadus pārstāvējusi Latgales Plānošanas reģionu, pildot Attīstības padomes priekšsēdētājas amata pienākumus. Patlaban Gendele ir Ludzas novada domes deputāte.

"Gribu turpināt iesākto Kaunatas vidusskolas veiksmes stāstu," uzsvēra direktore. "Svarīgākais uzdevums būs veidot izglītības iestādi tādu, lai skolēniem tajā būtu labi mācību apstākļi, kas sekmētu zinātkāri un vēlmi mācīties, jo zināšanas ir 21.gadsimta veiksmes atslēga. Savukārt skolotājiem jārada motivācija, lai viņi varētu strādāt radoši, interesanti, lai atrastu īpašu pieeju ikkatram bērnam."

Kā tuvākajā laikā veicamos darbus Gendele minēja materiāli tehniskās bāzes papildināšanu, novada mācības kā fakultatīva izveidi un arvien plašāku skolēnu mācību uzņēmumu veidošanu. "Ļoti labi, ka skolā strādā uzņēmējdarbības konsultants, kas jauniešiem ļauj saredzēt iespējas kā jaunajiem uzņēmējiem palikt dzimtajā pusē. Laika gaitā būtu nepieciešams arī rekonstruēt stadionu. Tāpat varētu aktivizēt jaunsargu kustību, kas daudziem jauniešiem būtu kā karjeras aizsākums pirms turpināt mācības robežsardzes koledžā."

Jaunā direktore arī atzina, ka ir apsveicama Rēzeknes novada pašvaldības iniciatīva apmaksāt vidusskolēniem apmācības B kategorijas autovadītāja apliecības iegūšanai, kas ir liels plus, lai jaunieši pēc pamatskolas izvēlētos mācības turpināt tieši Kaunatas vidusskolā. Runājot par projektu īstenošanu, Gendele uzsvēra, ka ir jāizmanto LEADER projektu un pārrobežu sadarbības iespējas, savukārt Rāznas Nacionālā parka tuvums ļautu īstenot vides fondu projektus.

Jaunā direktore atceras, ka pirmoreiz Kaunatas vidusskolā bijusi 1971.gadā, kā maza meitene startējot savās pirmajās krosa sacensībās. Tagad dzīves ceļi atveduši atpakaļ uz Kaunatu. "Spēks ir kolektīvā, tāpēc tuvākā gada laikā es vēlos panākt, lai izveidojas saskanīga komanda starp skolotājiem, vecākiem un bērniem,"uzsvēra Gendele.

Līdzšinējā Kaunatas vidusskolas direktore Skaidrīte Ūzuliņa nolēmusi turpināt darbu izglītības iestādē, kas atrodas tuvāk viņas dzīvesvietai Preiļu novadā.