Kā mājās rūpēties par roku ādu

Mūsu rokās ik dienu ir tik daudz – pienākumu, atbildības, pieskārienu un notikumu. Rokās ir mūsu spēks un reizē arī maigums. Par acīm saka, ka tās ir dvēseles spogulis, bet rokas ir dzīves, tās īstās, kas notiek katru dienu, atspulgs. Tāpēc rokas ir pelnījušas, ka par tām rūpējas un lutina īpaši. Kā kopt roku ādu un palīdzēt saglabāt tai maigumu? Esam apkopojuši dažus noderīgus skaistumkopšanas padomus.

Mazgā siltā ūdenī un ar saudzīgām ziepēm
Iespējams, tik daudz, cik rokas mazgājam tagad, neesam to darījuši nekad. Tas liek vairāk padomāt par pašu roku mazgāšanas procesu un tā ietekmi uz ādu. Gan izteikti auksts, gan karsts ūdens roku ādai nav vēlams, tas padara ādu sausu un kairina to. Vislabāk rokas mazgāt siltā vai remdenā ūdenī un izmantot maigas ziepes, kuru sastāvā ir kopjošas un mitrumu saglabājošas vielas. Var izvēlēties mazgāšanas līdzekli uz eļļas bāzes, ja roku ādai ir tendence uz sausumu, tā cieš no dermatīta. Tas palīdzēs ādai nezaudēt mitrumu.

Uzkopjot māju, velc cimdus
Vienu no lielākajiem kaitējumiem roku ādai nodara sadzīves ķīmija un dažādas vielas, ar kurām āda ir saskarē. Pat tad, ja uzkopšanā izmanto ekoloģiskus līdzekļus, vienmēr jālieto cimdi, kas pasargās ādu no aktīvu ķīmisko vielu iedarbības. Alerģiska reakcija uz sadzīves ķīmiju, kas izpaužas tieši uz rokām, ir diezgan izplatīta problēma. Daudziem parādās tā saucamais kontaktdermatīts. Lai no tā izvairītos un nebojātu roku ādu, ar sadzīves ķīmiju un citām vielām jādarbojas cimdos.

Izmanto roku skrubi
Roku āda diezgan ātri paliek cieta un raupja, tāpēc ir ieteicams to regulāri attīrīt no atmirušajām šūnām. Skrubis palīdzēs roku ādu padarīt maigāku un gludāku. Kā arī ļaus efektīvāk iedarboties roku krēmam un citiem kopšanas līdzekļiem, kas tiek uzklāti uz rokām. Veikalos var iegādāties speciālu skrubi tieši roku ādai, tas ir smalkāks un maigāks, tāpēc sniedz īpaši saudzīgu kopšanu, netraumējot roku ādu. Bet var arī izmantot to pašu skrubi, kuru lieto pārējam ķermenim, tikai tas jāiestrādā ādā maigi un saudzīgi.

Lutini ar parafīna procedūrām
Parafīns ir viens no brīnumainiem produktiem, kuru rekomendē izmantot roku ādas kopšanā. To ērti var izdarīt arī mājās. Tikai jāiegādājas skaistumkopšanas produktu veikalā labas kvalitātes parafīns. Šādas parafīna procedūras ļoti efektīvi spēj uzlabot roku ādu. Ja tā ir sausa, sasprēgājusi un jutīga, tad parafīns būs īsts glābiņš. Lai veiktu parafīna procedūras, parafīns vispirms ir jāizkausē un jāsasilda, bet ne vairāk par 40 grādiem. Tas nedrīkst būt karsts. Tad tīras rokas jāieziež ar barojošu krēmu. Tālāk jau plaukstas var iegremdēt parafīna vanniņā, ieteicams to izdarīt vairākas reizes. Parafīns sacietēs un veidos tādus kā cimdiņus. Tad rokas var ietīt dvielī, lai ilgāk saglabājas siltums, un paturēt vismaz 10 minūtes. Pēc tam parafīnu noloba un izbauda maigu un gludu roku ādu.

Regulāri uzklāj roku krēmu
Sezonai piemērots roku krēms ir obligātais roku kopšanas minimums, kam jābūt ikvienā mājā un vislabāk – vienmēr līdzi somiņā, automašīnā vai kabatā. Roku krēmu var uzklāt tik bieži, cik nepieciešams. Kaut vai katru reizi pēc roku mazgāšanas. Vasarā noderēs vieglāks un mitrinošāks krēms, bet ziemā treknāks un barojošāks, kas pasargās no aukstuma ietekmes. Roku krēmu un losjonu klāsts veikalos ir tiešām plašs, katrs var atrast savai gaumei piemērotāko konsistenci un aromātu. Protams, labāk izvēlēties produktu ar dabiskām, vērtīgām un kopjošām sastāvdaļām.

Parūpējies arī par nagiem un kutikulām
Lai rokas izskatītos koptas un skaistas, jāatceras arī par nagu zonu. Nav būtiski, vai ir košs manikīrs vai dabiskie nagi. Svarīgi parūpēties, lai āda ap nagiem un kutikulu zonā nebūtu sausa un saplaisājusi. Šo zonu kopšanai ieteicams izmantot speciālu krēmu vai eļļu nagiem un kutikulām. To katru dienu maigi var iemasēt nagu zonā, lai papildus mitrinātu un pabarotu gan ādu, gan pašus nagus.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu