Kā tehnoloģijas degradē mūsu bērnus
Vai, tavuprāt, telefoni, planšetes, ipodi un citi mūsdienās tik bieži lietojamie ekrāni ir savienojami ar bērnu ikdienu? Lūk, ieskats tam, ko jaunās tehnoloģijas spēj nodarīt mūsu bērniem, ja tās tiek lietotas pārmērīgi!
Koncentrēšanās problēmas. Jo biežāk un ilgāk bērns skatīsies ekrānos, jo mazāk spēs koncentrēties uz apkārtējām lietām vai dažādu uzdevumu izpildīšanu! Bērnam, lietojot datoru vai, skatoties kādā citā ekrānā, nepieciešams ik pa laikam no tā novērsties, atpūtināt acis, padarīt, piemēram, kādus mājā noderīgus darbus.
Atkarība. Tāpat kā no alkohola vai smēķēšanas, arī bērniem var rasties atkarība no tehnoloģiju lietošanas ikdienā. Jāsāk uztraukties būtu brīdī, kad bērns bez ekrāna rokā vairs neprot un negrib priecāties par citām lietām un aktivitātēm. Bērnam būtu jāvar jebkurā brīdī nolikt planšeti vai telefonu nost un pievērsties citām nodarbēm.
Miega traucējumi. Spilgtā gaisma no ekrāniem bērnam rada nepareizu priekšstatu par to, kad ir nakts un, kad diena. Tiek traucēta diennakts ritma regulācija. Turklāt, ekrānu lietošana pirms miega, bērnam var radīt problēmas iemigt dziļajā miega fāzē, kas naktī var veicināt atmošanos vairākas reizes.
Fiziskā degradācija. Pavadot laiku, sēžot pie ekrāniem, neattīstās svarīgas muskuļu grupas un rodas sasprindzinājumus. Tas, savukārt, var novest pie dažādām saslimšanām.
Depresija un stress. Dažādi pētījumi liecina, ka gaisma no displeja pirms vai miega laikā var izraisīt depresiju. Vislabāk pirms došanās gulēt, vismaz divas stundas nevajadzētu skatīties ekrānos. Pavadiet šo laiku pilnvērtīgāk, piemēram, pārrunājot dienas notikumus vai kopīgi palasot!
Raksts tapis sadarbībā ar