Kārsavas novadā par kukuļdošanu aizturēts stipri iereibis autovadītājs

Rīga, 10.dec., LETA. Pagājušās nedēļas nogalē Kārsavas novada Mežvidu pagastā par kukuļdošanu aizturēts stipri iereibis autovadītājs, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Proti, Mežvidu pagastā apturēta aizdomīga "Audi" automašīna, un, pārbaudot autovadītāja dokumentus, policisti fiksējuši, ka vadītāja izelpā jūtama alkohola smaka. Veicot alkohola koncentrācijas mērījumu, izrādījies, ka vīrietis pie transportlīdzekļa stūres sēdies, būdams 2,65 promiļu reibumā.

Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanas, vadītājs policijas darbiniekiem piedāvājis materiālu labumu, saistībā ar ko pret vīrieti sākts kriminālprocess. Tāpat viņam noformēts administratīva pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Kukuļa došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323.panta, un par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbi vai naudas sods.

"Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt pieredze liecina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem," pauda Belova.