Banner 980x90

Kopīgošana sociālajos tīklos viegli padara lietotājus par kibernoziedznieku upuriem

Ilustratīvs foto/ Foto: EPA/ LETA
Ilustratīvs foto/ Foto: EPA/ LETA

Gandrīz trešdaļa jeb 30% sociālo tīklu lietotāju kopīgo ziņas, reģistrēšanos un citu personīgo informāciju ne vien ar draugiem, bet ar visiem, kas atrodas tiešsaistē, tādējādi plaši atverot durvis kibernoziedznieku uzbrukumiem, liecina "Kaspersky Lab" tests.

Lietotāji joprojām neapzinoties, cik publiska var būt viņu informācija šajos kanālos.

Lai gan divām trešdaļām jeb 78% interneta lietotāju ir sociālo mediju konts, tests apliecinot sociālo mediju lietotāju neinformētību, skaidro uzņēmumā. Desmitā daļa jeb 9% testa respondentu nedomā, ka personas, kas nav viņu draugu sarakstā, varētu skatīties viņu lapas un paziņojumus, tādējādi atvieglojot savas personīgās informācijas nonākšanu svešās rokās vai pat izmantošanu identitātes zādzībai vai finansiālai krāpšanai, ko mēdz veikt noziedznieki.

Pētījumā tika konstatēts, ka lietotāji apdraud sevi, pievienojot draugus, jo pārsteidzoši daudz - 12% - ir tādu, kas piekrīt pievienot savam sarakstam ikvienu neatkarīgi no tā, vai viņi pazīst šo personu vai nē. Trešdaļa jeb 31% lietotāju pieņem savienojumus no nepazīstamām personām, ja ir kopīgi draugi ar tām, lai gan tas var viņus atklāt vēl lielākam skaitam svešinieku - reklāmas aģentiem un kibernoziedzniekiem. Runājot par uzticēšanos "draugiem", ceturtdaļa jeb 26% aptaujāto nevilcinoties noklikšķinātu uz drauga atsūtītas saites, nepajautājot, kas tas ir, un neņemot vērā iespēju, ka sūtītāja konts var būt uzlauzts.

"Kaspersky Lab" galvenais drošības pētnieks Deivids Emms skaidro, ka sociālo tīklu lietotāji spēlē bīstamu spēli, nebūdami "datorpratīgi" un būtībā sniedzot svešiniekiem vieglu piekļuvi saviem personas datiem un personīgajai informācijai. Tā kā sociālo mediju profili satur plašu ieskatu viņu dzīvē, sākot no dzimšanas datiem līdz adresēm un brīvdienu plāniem, kibernoziedzniekam neesot pārlieku jānopūlas, lai atrastu un izmantotu vērtīgu informāciju vai nozagtu personas identitāti sev par labu. Tas esot pat vēl vienkāršāk, ja neapzināti noziedznieks ir iekļauts draugu kategorijā.

Lai nodrošinātu, ka kopīgošana sociālajā tīklā nepakļauj personu briesmām, "Kaspersky Lab" iesaka interneta lietotājiem piesardzīgi izvēlēties personas, ar kurām sadraudzēties un kam uzticēties šajās vietnēs, jo ne viss var būt tāds, kāds tas šķiet. "Ja šaubāties, nepieņemiet draudzības uzaicinājumu un neklikšķiniet uz negaidīti pienākušas saites," iesaka uzņēmumā. Turklāt esot svarīgi, lai sociālo tīklu kontiem būtu izvēlēti visstingrākie konfidencialitātes iestatījumi, tādējādi nodrošinot, ka persona kopīgo sava statusa atjauninājumus tikai ar īstiem draugiem.

Kopā ar modrību drošības programmatūra ļauj pasargāt digitālo dzīvi no apdraudējumiem internetā un aizsargāt privātumu un identitāti.

"Kaspersky Lab" ir informācijas drošības jomā strādājošs privātuzņēmums un viens no visstraujāk augošajiem aizsardzības risinājumu piegādātājiem. Kopš 1997.gada "Kaspersky Lab" rada inovatīvus aizsardzības risinājumus un pakalpojumus lielām korporācijām, maziem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī mājas lietotājiem. "Kaspersky Lab" ir starptautisks uzņēmums, kas darbojas gandrīz 200 pasaules valstīs un teritorijās. Tā tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju visā pasaulē.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)