Kūdras izstrādātājs sola meklēt Beržovkas purva ugunsgrēka iemeslu

Rīga, 2.jūl., LETA. Arī uzņēmums iekšējā izmeklēšanā skaidros, kāds varētu būt ugunsgrēka, kas izcēlies Kārsavas novada Beržovkas purvā, iemesls, aģentūrai LETA apgalvoja purva izstrādātājas SIA "RT Būve" valdes loceklis Gatis Kols.

Pašlaik uzņēmumam neesot aizdomu, kāds ir ugunsgrēka izcelšanās iemesls, taču tas tiks izmeklēts arī uzņēmuma iekšienē. Purva izstrādātāji arī piedalās ugunsnelaimes likvidēšanā, stāstīja Kols.

Taču plašākus komentārus uzņēmuma vadītājs sniegts atteicās.

Jau vēstīts, ka pirmdienas vakarā Beržovkas kūdras purvā, kas atrodas Kārsavas novada Malnavas pagastā, izcēlās ugunsgrēks. Vakar vakarā tika lēsts, ka liesmas kopumā pārņēmušas aptuveni 20 hektāru platību - dega kūdra apmēram 14 hektāru platībā un meža virsslānis apmēram sešu hektāru platībā.

Šorīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Palkavniece aģentūru LETA informēja, ka ugunsgrēks ir izplatījies dziļāk mežā, bet kūdras ugunsgrēka izplatība nav palielinājusies. Šorīt ugunsgrēka dzēšanā iesaistīts arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters.

"Nakts laikā ugunsgrēka izplatība dziļāk mežā palielinājās, bet ar gaismas iestāšanos dzēšanas darbi tiek turpināti. Notikuma vietā ir pastiprinājies vējš un nedaudz izmainījies vēja virziens, kas ļauj liesmām izplatīties dziļāk mežā," informēja VUGD pārstāve, piebilstot, ka "kūdras ugunsgrēka izplatība nav palielinājusies - ir vairākas gruzdošas vietas, kuras ugunsdzēsēji glābēji dzēš."

Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka (ZZS) aģentūrai LETA klāstīja, ka potenciāli apdraudējuma zonā ir četras mājas, taču apsekojot teritoriju, konstatēts, ka piedūmojums ap tām konstatēts nav. Citu nozīmīgu objektu ap ugunsgrēka teritoriju nav.

SiIicka pieļāva, ka kūdras gruzdēšana var notikt vēl mēnešiem ilgi, taču cīņā ar uguni varētu palīdzēt lietus.

Pirmdien ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja spēcīgais vējš, kas ļāva liesmām izplatīties, ūdens ņemšanas vietu trūkums, kā arī tas, ka četru kilometru attālumā atrodas Krievijas robeža un ugunsgrēks var pāriet tai pāri. Informācija par notikumu un iespējamo uguns izplatību nodota arī Krievijas ugunsdzēsības dienestam.

Kārsavas novada domes publicētā informācija liecina, ka Beržovkas purvā kūdru iegūst SIA "RT Būve".

"Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka Melnavas pagastā reģistrētā SIA "RT Būve" pilnībā pieder uzņēmumam SIA "Pavads", kas savukārt vienpersoniski pieder Guntai Pētersonei. Uz šī gada 26.jūniju "RT Būve" bija reģistrēts 13 416 eiro liels nodokļu parāds. Uzņēmums pērn strādājis ar 288 368 eiro lielu apgrozījumu un 622 eiro peļņu.

"RT Būve" īpašniecei SIA "Pavads" savukārt pieder vēl divi uzņēmumi, kuri nodarbojas ar celtniecību un nekustamā īpašuma pārvaldīšanu.