Lēš, ka ap 140 000 mājsaimniecību izmanto nelegālo televīzijas izplatītāju pakalpojumus
Šīs ir provizoriskas aplēses. Pašlaik Rīgas Ekonomikas augstskolas pētnieka Arņa Saukas vadībā top pētījums, kas būs pabeigts aprīļa beigās. Iecerēts, ka pētījums atklās, kādu kaitējumu valsts ekonomikai nodara pirātu industrija šajā nozarē.
Biedrības "Nē, pirātismam Latvijā" dibinātāji ir televīzijas nozares uzņēmumi "Viasat" AS Latvijas filiāle, "Lattelecom", "Baltcom" un "Pirmais Baltijas kanāls", kā arī filmu izplatītāji "Forum Cinemas", nesen iesniegumu dalībai biedrībā iesniedzis arī "Cinamon Kino". Kotzeva stāsta, ka vēl tiek gaidīts iesniegums no Daugavpils kabeļoperatora "Dautkom TV". "Latvijas pierobežā šī problēma ir ļoti aktuāla - ir veseli ciemi, kuros gandrīz visi lieto nelegālos televīzijas pieslēgumus," saka biedrības vadītāja.
Skaidrojot nelegālo televīzijas izplatītāju biznesa modeli, biedrības vadītāja stāsta, ka nelegālajiem ir tikai tehniskās izmaksas un tiem nav tādu izdevumu pozīciju kā legālajiem pakalpojuma sniedzējiem, proti, satura ražošana, maksājumi autortiesību aģentūrām un blakustiesību maksājumi. Tādējādi nelegālajiem pakalpojumu sniedzējiem izmaksu optimizācija kopā veido ap 60-70%. Tā ir tā ēnu ekonomikas pelēkā zona, secina Kotzeva.
Kā ziņots, biedrība "Nē, pirātismam Latvijā" dibināta pērnruden nolūkā mazināt un novērst nelegālā satura izplatīšanu internetā un dažādās televīzijas platformās, kas nenomaksāto nodokļu dēļ ik gadu valsts budžetā spēj radīt vairāku miljonu eiro iztrūkumu.
Uz sarakstu