Līdz oktobrim atliek lietas iztiesāšanu pret muitas uzraudzi par 1,7 miljonu eiro zaudējumu radīšanu valsts budžetam

Daugavpils, 13.sept., LETA. Sakarā ar tiesneša atvaļinājumu Rēzeknes tiesa Ludzā līdz 20.oktobrim atlikusi krimināllietas skatīšanu, kurā muitas kontroles punktu daļas vecākā muitas uzraudze apsūdzēta par nelikumībām ar tabakas izstrādājumu kravu, kuru rezultātā valsts budžetam radīti 1 774 174 eiro zaudējumi, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Minētās lietas iztiesāšanu plānots turpināt ar papildus pieaicināto liecinieku pratināšanu.

Apsūdzētā nebija informējusi muitas darbu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās amatpersonas par kravas ierašanos un deklarācijas MRN numuru, neveica kravas padziļinātu fizisko kontroli, neinformēja tiešo vadītāju par tabakas izstrādājumu kravas ierašanos, nenorādīja datu sistēmā faktisko transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuru, valsts piederību, un noslēdza fiktīvu tranzīta procedūru, aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Ņemot vērā, ka ārpuskopienas preces netika izvestas, bet nonāca ES kopējā tirgū, tad Latvijas valstij un ES budžetam kopumā tika radīts ievērojams mantisks zaudējums nenomaksāto nodokļu veidā - 1 774 174 eiro apmērā.

Krimināllikums par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas, paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.