Ludzas novadā konfiscē trīs nelikumīgi glabātus šaujamieročus

Daugavpils, 16.apr., LETA. Realizējot operatīvos pret šaujamieroču un to sastāvdaļu nelikumīgu apriti vērstus pasākumus, Valsts policijas (VP) Ludzas iecirkņa darbinieki Ludzas novadā konfiscējuši trīs nelikumīgi glabātus šaujamieročus, aģentūru LETA informēja VP Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Informāciju, ka Ludzas novada Isnaudas pagastā, iespējams, nelikumīgi tiek glabāti šaujamieroči, Ludzas policijas iecirkņa darbinieki ieguva aizvadītās nedēļas beigās. Informācijas pārbaudei tika ierosināts kriminālprocess un veikta kratīšana kāda 1959.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā.

Aizdomās turētā mājas apskates gaitā policisti konstatēja, ka tajā nelikumīgi tiek glabāti ieroči - trīs nereģistrēti medību šaujamieroči, kas tika konfiscēti. Turpat notikuma vietā tika aizturēta arī iespējamā vainīgā persona.

Sāktajā kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, tiks veiktas nepieciešamās ekspertīzes.

Par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas - Krimināllikuma 233.panta 2.daļa - paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

2018.gadā Ludzas policijas iecirkņa darbinieki sešos kriminālprocesos konfiscējuši 12 nelikumīgi glabātus šaujamieročus un 65 munīcijas vienības.