Par 180 000 eiro pārbūvēs Ciblas vidusskolas stadionu

Daugavpils, 11 dec., LETA. Īstenojot lauku attīstības veicināšanas programmas LEADER atbalstītu projektu, Ciblas novadā plānots pārbūvēt Ciblas vidusskolas stadionu, aģentūru LETA informēja Ciblas novada pašvaldībā.

Patlaban Ciblas novada pašvaldības izstrādātajā projektā "Ciblas vidusskolas stadiona pārbūve", ar kuru tā startēja biedrības "Ludzas rajona partnerība" izsludinātajā projektu konkursā, tiek gatavota dokumentācija būvdarbu iepirkumam. Projekta īstenošanu plānots pabeigt līdz 2018.gada 31.oktobrim.

Projekta attiecināmās izmaksas tiek lēstas ap 50 000 eiro, tai skaitā publiskais finansējums no LEADER - 45 000 eiro. Savukārt pārējais stadiona pārbūves projektam nepieciešamais līdzfinansējums tiks piešķirts no Ciblas novada pašvaldības budžeta. Projekta kopējās izmaksas tiek lēsta no 150 000 līdz 180 000 eiro, precīzas stadiona pārbūves izmaksas kļūs zināmas pēc iepirkuma procedūras noslēgšanās.

Jau ziņots, ka pētījuma "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" autori Ludzas apkaimē esošo, labu izglītību sniedzošo Ciblas vidusskolu ar obligāto centralizēto eksāmenu indeksu - 60,1% piedāvājuši reorganizēt par sākumskolu nepietiekamā vidusskolēnu skaita dēļ, kā arī ņemot vērā to apstākli, ka Ludzas vidusskola ir tikai 14 kilometru attālumā.

Ciblas novada domes priekšsēdētājs Juris Dombrovskis (ZZS), aģentūrai LETA atzina, ka novadā patlaban nav neviena mūsdienīga stadiona, kur jaunieši varētu normāli nodarboties ar dažādiem sporta veidiem un kur varētu tikt organizēti dažādi novada sporta pasākumi.

Dombrovskis norādīja, ka minētā projekta izstrāde un virzība tika sākta vēl pirms pētījuma veikšanas, kā arī uzsvēra, ka moderns stadions novadam ir vajadzīgs jebkurā gadījumā, pat ja vidusskola tiks pārveidota par sākumskolu.