Patēriņa kredīts – atrodi izdevīgāko Comparo.me

Neatkarīgi no tā, kas Tev ir nepieciešams – mobilo sakaru operators, apdrošināšana vai patēriņa kredīts –, pirms lēmuma pieņemšanas nepieciešams salīdzināt visus iespējamos variantus, lai varētu atrast sev piemērotāko. Vēlies ietaupīt, izvēloties kādu no pakalpojumu sniedzējiem, kurš piedāvā patēriņa kredītu? Tad šis raksts ir domāts tev!

Kas ir patēriņa kredīti?
Patēriņa kredīts ir viens no aizdevuma veidiem, kas ļauj iegūt papildus finanses, lai varētu veikt kādu lielāku pirkumu. Šis aizdevuma veids ir labs risinājums tiem, kuri vēlas veikt mājokļa renovāciju, iegādāties jaunas mēbeles vai, piemēram, veikt automašīnas remontu. Kas atšķir patēriņa kredītu no īstermiņa aizdevuma?
• Tiek izsniegta lielāka naudas summa.
• Aizdevuma atgriešanas termiņš ir lielāks.

Ja ātrie aizdevumi ir paredzēti īstermiņa problēmu risināšanai, tad patēriņa aizdevums ir vairāk domāts lielāku pirkumu veikšanai. 

Kā notiek patēriņa aizdevuma saņemšana?
Ja esi izvēlējies noformēt patēriņa kredītu, tad tevi noteikti interesē kāds ir aizdevuma saņemšanas process: 
• salīdzini populārākos aizdevējus,
• dodies uz aizdevēja mājaslapu un aizpildi pieteikuma anketu,
• gaidi atbildi no aizdevēja.

Pēc pieteikuma saņemšanas ar tevi sazināsies aizdevējs, lai paziņotu lēmumu par kredīta piešķiršanu. Gadījumā, ja aizdevums netiek piešķirts, iespējams, neatbilsti kādam no šiem punktiem:
• neesi korekti aizpildījis nepieciešamo informāciju,
• tev ir negatīva kredītvēsture,
• tavi ikmēneša ienākumi nav pietiekami,
• neesi ievērojis vecuma ierobežojumu.

Atteikts patēriņa kredīts – kur vērsties?
Gadījumā, ja, aizpildot pieteikuma anketu, esi saņēmis negatīvu atbildi no aizdevēja, tad noteikti nepieciešams sazināties ar konkrēto aizdevēju, lai varētu saprast, ko vari darīt, lai tev tiktu piešķirts aizdevums. Gadījumā, ja tev ir slikta kredītvēsture, nepieciešams konsultēties ar aizdevēju, lai saprastu, kā vislabāk rīkoties šādā gadījumā. Ir aizdevēji, kuri piedāvā noformēt aizdevumus arī ar negatīvu kredītvēsturi, tāpēc noteikti nepieciešams salīdzināt aizdevējus, lai atrast savai situācijai atbilstošāko variantu!

Kas ir kredītvēsture?
Ikvienam cilvēkam ir kredītvēsture. Tā veidojas atkarībā no tā, cik godīgi patērētājs ir veicis norēķinus, piemēram, par mobilo sakaru operatoru vai aizdevumiem. Gadījumā, ja persona ir izvairījusies no rēķinu apmaksas, tās kredītvēsture tiek sabojāta, kas attiecīgi neļauj turpmāk saņemt aizdevumu ar tādiem pašiem noteikumiem, kā pirms tam. Jāatceras arī tas, ka dati par personas kredītvēsturi saglabājas līdz pat 10 gadiem, tāpēc ikvienam aizdevējam ir brīvi pieejama informācija par konkrētās personas kredītvēsturi. 

Patēriņa kredīts – kur salīdzināt?
Ja meklē izdevīgāko aizdevuma sniedzēju, pirms lēmuma pieņemšanas noteikti nepieciešams rūpīgi apsvērt, kurš no Latvijā pieejamajiem aizdevējiem varētu būt pats piemērotākais tieši tev. Aizdevumus šobrīd piedāvā salīdzināt vairāki salīdzināšanas portāli, tostarp arī Altero un Comparo.me. Comparo salīdzināšanas portāls no citiem šāda veida portāliem atšķiras ar to, ka šeit iespējams salīdzināt ne tikai izdevīgāko aizdevēju, bet arī piemērotāko apdrošināšanu, kā arī uzzināt par iespējām ceļot daudz izdevīgāk. Aizdevumu piedāvājuma klāstā noteikti iespējams apjukt. Latvijas kredītu centrs, Latkredits, Vivus, Mogo, kā arī daudzi citi – kuru no tiem izvēlēties? Esam apkopojuši pāris padomu, kas noteikti noderēs, pieņemot sev izdevīgāko variantu:
• pievērs uzmanību ikmēneša procentu likmei,
• uzzini kāds ir maksimālais aizdevuma apmērs,
• noteikti pievērs uzmanību kredīta atmaksas termiņam,
• noskaidro kāds ir vecuma ierobežojums.

Protams, visas šīs lietas iespējams uzzināt, dodoties uz katra aizdevēja mājaslapu. Tomēr gudrākie patērētāji izmanto iespēju, ko sniedz salīdzināšanas portāli. Comparo.me tev ir iespēja salīdzināt populārākos Latvijā pieejamos aizdevējus, tādā veidā atrodot savai situācijai atbilstošāko variantu.