Sešas būtiskas pazīmes, kas liecina, ka tavs organisms ir atūdeņojies
Lielākā daļa no mums zina, ka dzert tīru un svaigu ūdeni ir veselīgi un labi. Bet, vai – liekot roku uz sirds – varam apgalvot, ka ikdienā patiešām uzņemam vajadzīgo ūdens daudzumu? Lai nenodarītu sev pāri, kritiskajos momentos ķermenis mēdz mūs brīdināt. Kā?
Sausa mute un biežas slāpes. Ja smadzenes sūta šo "signālu" slāpju veidā, zini – organisms jau ir paspējis atūdeņoties. Lai līdzsvarotu ķermeņa darbību, steidzami nepieciešams ūdens "dopings". Nevis kafija, tēja, saldināti dzērieni un alkohols, kas kaltē muti un atūdeņo mūsu organismu vēl vairāk, bet gan tīrs ūdens – ne pārāk auksts un ne pārāk karsts.
Gremošanas trakta problēmas. Ja neapgādājam organismu ar vajadzīgo ūdens daudzumu, kuņģa gļotas un to stingrība būtiski samazinās, tādējādi ļaujot kuņģa skābei nodarīt pāri taviem iekšējiem orgāniem – kuņģim un zarnām. Nereti šī problēma izpaužas kā grēmas, slikta dūša, vēdera pūšanās un citi traucējumi, kā, piemēram, aizcietējumi.
Sausas acis un āda. Ūdens trūkums var novest arī līdz sausām un sarkanām acīm un pat asaru trūkumam. Arī sausa āda ir viena no būtiskākajām pazīmēm, ka ķermenis ir regulāri atūdeņojies. Ja nevēlies pakļaut sevi pāragrai novecošanai – ķeries pie ūdens glāzes!
Sāpīgas locītavas un muskuļi. Arī skrimšļi un muguras skriemeļi lielākoties sastāv no ūdens. Atceries – lai locītavas spētu tikt galā ar pēkšņām kustībām (skriešana, lēkšana, dažāda veida vingrošana), tām ir jābūt pietiekami hidratētām. Tas pats attiecas uz muskuļiem.
Bezspēks. Ķermeņa atūdeņošanās izraisa skābekļa trūkumu organismā. Toties skābekļa trūkums noved pie pastiprinātas miegainības, samazinātām darbaspējām un hroniska noguruma.
Spilgti dzeltens urīns. Jo mazāk dzer ūdeni, jo mazāk no tava organisma izvadās kaitīgie toksīni. Urīnam jābūt gaiši dzeltenam vai caurspīdīgam. Ja tas ir spilgti dzeltens un uz tualeti dodies vien pāris reizes dienā – steidzami padzirdini savu organismu ar ūdeni!
Raksts tapis sadarbībā ar