Vai ir iespēja aizņemties no 18 gadiem?

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Pilngadības svētki jeb 18 gadu vecuma sasniegšana ir nozīmīgs brīdis ikviena jaunieša dzīvē, jo jāsāk nopietni apsvērt, ko darīt nākotnē – iegūt pastāvīgu darbu, apgūt profesiju kādā no profesionālās izglītības iestādēm vai iegūt augstāko izglītību kādā no augstskolām. Daudzi jaunieši izvēlas uzsākt pastāvīgu dzīvi, tomēr tas nav iespējams bez finansiāla atbalsta. Tādu iespējams iegūt, izvēloties ātro kredītu, tomēr ne vienmēr tas ir pieejams no 18 gadiem.

Nepieejamais ātrais kredīts iespēja vai diskriminācija?
Ikvienam solim nepieciešams arī finansiāls pamats jeb starta kapitāls, tomēr ātrais kredīts no 18 gadiem nav pieejams pie visiem aizdevējiem. Lai gan daudzi jaunieši to varētu nosaukt par diskrimināciju, tomēr vairumā gadījumu tās ir aizdevēju rūpes par to, lai jaunieši uzreiz pēc pilngadības sasniegšanas neapgrūtinātu sevi ar domām par saistību atrisināšanu. Tādēļ daudzi aizdevēji piedāvā izsniegt ātro kredītu jauniešiem no 20 gadu vecuma.

Situācijas, kurās jauniešiem noder ātrais kredīts:
- izglītības iegūšanai, piemēram, valodu kursi, profesijas apgūšanai specializētajās skolās vai augstskolas semestra studiju maksas segšanai;
- skolai nepieciešamo lietu iegādei un kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai visa mācību gada laikā;
- pastāvīgas dzīves uzsākšanai, lai segtu pirmo iemaksu par dzīvokļa izīrēšanu vai iegādātos pirmās sadzīves preces;
- kosmētiskajam remontam jaunajā mājoklī, uzsākot patsāvīgu dzīvi;
- steidzamam automašīnas remontam;
- neparedzētu izdevumu segšanai, piemēram, par komunālajiem vai medicīnas pakalpojumiem.

Divi iemesli, kādēļ jauniešiem īpaši uzmanīgi jāapsver iespēja aizņemties naudu no aizdevēja:
- lai atdotu kredītu nebanku kredīta aizdevēja noteiktajos termiņos nepieciešams būt pārliecinātam par savām iespējām plānot savu budžetu ne tikai tuvākā mēneša ietvaros, bet arī ilgstošākā periodā;
- rūpīgi jāapsver iemesls, kādēļ nepieciešams naudas aizdevums.

"VIA SMS" – pieredzējis un atbildīgs uzņēmums
ViaSMS, aizdevējs ar vairāk nekā sešu gadu pieredzi Latvijā, piedāvā aizdevumu jauniešiem no 20 , nevis no 18 gadu vecuma, lai rūpētos par  drošu sadarbību. Pieejams aizdevums līdz algai 700 eiro apmērā, kā arī naudas aizdevums nopietnākiem tēriņiem līdz pat 1500 eiro. Tomēr pirms ātrā kredīta noformēšanas rūpīgi apsver nepieciešamību pēc aizdevuma un savas iespējas nokārtot finanšu saistības. Iepazīsties ar aizdevuma noteikumiem aizdevēja mājaslapā viasms.lv.