Vietējās ziņas

 • Ieilgusī tiesvedība pret Zilupes mēru par izvairīšanos no nodokļu nomaksas turpināsies decembrī

  Rīga, 14.aug., LETA. Rēzeknes tiesa Ludzā decembrī turpinās izskatīt 2008.gadā saņemto krimināllietu, kurā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas apsūdzēts Zilupes novada domes priekšsēdētājs Oļegs Agafonovs ("Latgales partija") un viņa sieva Irina Agafonova, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

 • Atpirks zemi valsts reģionālā autoceļa Kārsava-Ludza-Ezernieki pārbūves vajadzībām

  Rīga, 14.aug., LETA. Valsts reģionālā autoceļa Kārsava-Ludza-Ezernieki pārbūves vajadzībām valsts atpirks privātu zemesgabalu 115 kvadrātmetru platībā Ciblas novadā, otrdien nolēma valdība.

 • Malnavas muižas kungu māja

  Malnavas muižas kungu māja celta 19. gs. sākumā, un pēc apjoma vairāk atgādina savrupnamu vai villu. Muižas apbūve veidota simetriski ap apaļo parādes pagalmu, uz kuru ved vārti piebraucamā ceļa sākumā. 

 • Malnavas muižas parks

  Malnavas muižas parks Malnavas muižu padara par vienu no lielākajām muižām Latvijā. Parks ir stādīts 1830. gadā- grāfa Šadurska laikā. 

 • Dabas parks "Numernes valnis"

  Dabas parks "Numernes valnis" ar skatu torni un pastaigu-izziņas taku atrodas Salnavas pagasta teritorijā. 

 • Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcas

   Kārsava ir vienīgā vieta Latvijā, kur līdzās atrodas divas baznīcas. Koka baznīca celta 1741.gadā. Dievnamā apskatāmi dekoratīvās mākslas pieminekļi – trīs altāri un kancele, kas būvēta 1760.gadā.

 • Zilupes zirgaudzētava

  Zilupes zirgaudzētava ir viena no lielākajām Latvijā. Tā dibināta 1982.gadā. Te dzimuši un izaudzināti daudzi pasaules slavu iemantojuši zirgi. Piemēram, zirgs Chinovnik ieguvis 1 vietu ērzeļu skatē Krievijā.

 • Rudovas kalns

  Augstākā Zilupes novada virsotne (244 m vjl.) atrodas pusceļā starp Lauderiem un Rundēniem. Tas ir sens, teikām apvīts latgaļu pilskalns. Par laiku, kad pilskalnā stāvējusi pils, pagaidām spriest pagrūti, jo arheoloģiskie izrakumi Rudovas kalnā nav izdarīti.

 • Zilupes Kristus Krusta pacelšanas baznīca

  Zilupes pareizticīgo draudzes aizsākumi saistās ar 1866.gadu, kad pēc Vitebskas gubernatora rīkojuma Brigu katoļu dievnamu slēdza, pārveidojot to par pareizticīgo baznīcu. Ugunsgrēka laikā, 2004.g. maijā, dievnams, ka arī nesen ierīkotā baznīcas bibliotēka pārvērtās pelnos: sadega rituālie apģērbi, kora nošu pieraksti, zvanu tornis, sašķēlās viens no zvaniem.

 • Pasienes Sv. Dominika Romas Katoļu baznīca

  Viena no krāšņākajām Latgales katoļu baznīcām, kas celta 1761. g. savdabīgā poļu baroka stilā ar izcilām arhitektūras un mākslas vērtībām. Pēc pirmās koka baznīcas nodegšanas dievnams sākotnēji būvēts kā dominikāņu klostera baznīca.