Visas ziņas

 • Buki.lv – interneta grāmatnīca, grāmatas internetā1

  Mūsdienās internetā ir iespējams iegādāties gandrīz visu, tajā skaitā arī neskaitāmas grāmatas latviešu valodā. Viss, kas jādara, ir jāatrod interneta grāmatnīca. 

 • Pērle Daugavas lokos – Grāfu Plāteru pils jeb Krāslavas pils1

  Hu Gerner/flickr.com

  Krāslavas jaunā pils jeb Plāteru pils, kuras celšana norisa gandrīz trīs desmitgades (1765. līdz 1791. gadam), un tās komplekss ir Krāslavas nozīmīgākais kultūrvēstures un arhitektūras piemineklis, kā arī valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Sākotnēji baroka stila ēkas celtniecība tika uzsākta pēc grāfa Konstantīna Ludviga Plātera pasūtījuma, taču tika noslēgta viņa jaunākā dēla Augusta Hiacinta Plātera laikā.

 • SIA "EF Translate" – tulkojumi Rīgā, tulkojumu cenas, tulkošanas pakalpojumi

  Tulkojumi Rīgā, ko nodrošina kvalitatīvs tulkošanas birojs "DS Translate" ar vairāku gadu pieredzi gan rakstiskajos, gan mutiskajos tulkojumos, palīdzēs uzņēmuma attīstībai starptautiskā līmenī.

 • "Ignitis Latvija" – izdevīga un stabila dabasgāzes piegāde uzņēmumiem

  Dabasgāzes tirgus jau vairākus gadus ir atvērts, ļaujot ikvienam patērētājam izlemt, no kura tirgotāja iegādāties šo pakalpojumu. Diemžēl klienti nemaz nesteidzas izmantot atvērtā tirgus priekšrocības un nenoskaidro, pie kura tirgotāja ir izdevīgākās gāzes cenas un līguma nosacījumi, turpinot izmantot vēsturiski noslēgtos līgumus, kuri varbūt vairs neatbilst šī brīža vajadzībām un dabasgāzes patēriņa paradumiem.

 • Noslēgusies akcija "ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!"

  Mūrniece Agate, Alūksnes novads

  Noslēgusies "BILŽU BIROJA" rīkotā mūzikas un mākslas festivāla "BILDES" 35 gadu jubilejai veltītā akcija "ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!". Tajā iesūtītas 412 mākslinieciskotu pastkastīšu un 303 pastkastīšu maketu fotogrāfijas no 73 Latvijas pilsētām un novadiem. Visaktīvāk akcijā iesaistījās Jelgavas, Liepājas un Tukuma novada iedzīvotāji. Tālākā pastkastīte tapusi Krievijas Federācijā un to darinājusi latviešu valodas un kultūrvēstures skolotāja Ilona Saverasa. Savukārt, Briseles latviešu nedēļas nogales skolā tapa pastkastīšu maketi.

 • Popes muiža – Eiropas kultūras mantojums1

  Andris Krauze/flickr.com

  Pope vēstures avotos pirmoreiz minēta jau tālajā 1231. gadā Alnas Balduīna līgumā ar kuršiem kā kiligunda (senais zemes iedalījums draudzēs). Popes muižas apbūves kompleksa pirmsākumi datējami ar 17. gadsimta sākumu, kad celta barona Bēra pils jeb tā sauktā kungu māja, kā arī vēlāk – 1653. gadu, kad celta vēl viena no vecākajām ēkām – medību pils. Popes muiža ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, un iekļauta Eiropas kultūras mantojumā.

 • 5 vietas, ko Latvijā apmeklēt svētku mēnesī4

  Latvijas armija/flickr.com

  Šogad aprit jau 102. gadadiena, kopš Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas; kopš tās vēsturiskās dienas, kad tika pasludināts, ka Latvija ir patstāvīga, neatkarīga un demokrātiska republika. Un, lai arī šis ir gads, kad mums visiem nākas pielāgoties dažādiem ierobežojumiem, atzīmēt valsts svētkus nebūt nenozīmē tikai pulcēšanos Krastmalā, lai kopīgi vērotu salūtu. Raksta turpinājumā piecas idejas par vietām, ko vērts apmeklēt Latvijas valsts svētku mēnesī.

 • SIA "BK Systems" – ķieģeļflīzes, apdares ķieģeļi, ventilējamās fasādes

  Ķieģeļflīzes ir pasaulē iecienīts apdares materiāls, jo lieliski imitē dabīgu ķieģeļu mūri. Tās plaši pielieto gan sienu apdarē, gan arī citu virsmu noformēšanā, veidojot telpu interjeru. Tāpat ķieģeļflīzes ir populāras arī fasāžu apdarē. Īpaši iecienītas ir vecinātas ķieģeļflīzes – tās izmanto gan ēku renovācijā, gan veidojot interjerus retro stilā.

 • Varakļānu muižas pils – viena no pirmajām klasicisma stila celtnēm Latvijā

  shutterstock.com

  Varakļānu muižas pils celta laikā no 1783. līdz 1789. gadam un ir viena no pirmajām klasicisma stila celtnēm Latvijā, kā arī tai piešķirts Valsts arhitektūras pieminekļa statuss. Pils ēku, kā arī citas muižas apbūves kompleksa ēkas projektējis itāļu arhitekts Vinčenco Macotti. Kopš 1997. gada pils telpās atrodas Varakļānu novada muzejs, savukārt kopš 2009. gada – arī Varakļānu novada muzeja Tūrisma informācijas centrs.