Banner 980x90

Kā pareizi apieties ar bioloģiskajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām?

Būsim godīgi – lielākā daļa no mums laiku pa laikam izlej tualetes podā vai izlietnē ēdiena pārpalikumus, labi zinot, ka tie var kaitēt mājas kanalizācijas sistēmai. Tomēr, kamēr vien kanalizācijas sistēma darbojas, mums šķiet, ka tas nav nekas traks un, ja to dara mazos apjomos, tas neskaitās. Tomēr tā nebūt nav – laika gaitā nepareiza bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ekspluatācija var radīt aizsprostojumu kanalizācijas cauruļu tīklā, un šī aizsprostojuma diagnosticēšana un likvidēšana var būt gan laikietilpīgs, gan ļoti dārgs process, tādēļ šajā rakstā mēs jums pastāstīsim, ko pavisam noteikti nedrīkst darīt, ja jums ir bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas sistēma.

Bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ekspluatācijas pamatnoteikumi

Tualetes pods nav domāts pārtikas atkritumu noskalošanai, tādēļ iegaumējiet, ka tualetes podā ir jānonāk tikai izkārnījumiem, urīnam un tualetes papīram. Kategorisks NĒ attiecas uz jebkuriem ēdiena pārpalikumiem – zupas, putras, ķīseļi, kompoti, saldie ēdieni, kas jau kuro dienu “skumst” ledusskapī, nedrīkst tikt noskaloti tualetes podā. 

Lai neradītu lielu slodzi attīrīšanas iekārtai, centieties sadalīt veļas mazgāšanu visas nedēļas garumā. Lai arī daudziem ir ierasts veļas dienas organizēt brīvdienās, kad veļas mašīna strādā no rīta līdz vakaram, tas rada papildus slodzi iekārtai, jo vienā dienā ir jāattīra liels daudzums notekūdeņu. Veļas un trauku mazgājamajās mašīnās vēlams izmantot nevis pulverus vai pulverveida kapsulas, bet gan šķidros tīrīšanas līdzekļus, kā arī centieties neeksperimentēt ar tīrīšanas līdzekļu sortimentu – baktērijas darbosies efektīvāk ar jau zināmiem produktiem.

Un, protams, neaizmirstiet par regulārām bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas apkopēm, lai būtu droši, ka iekārta strādā, kā nākas, un jums nebūs jāsaskaras ar nepatīkamiem pārsteigumiem. 

 

Ko nevajag darīt? 

Kanalizācijā nekādā gadījumā nedrīkst noskalot taukus vai eļļas, jo tie sacietē un pielīp pie cauruļu sieniņām, ar laiku veidojot aizsprostojumu. Nemainiet bieži tīrīšanas līdzekļus – kā jau iepriekš minējām, baktērijām ir vieglāk pārstrādāt jau zināmas vielas un produktus. Izvairieties no balinātāju vai spēcīgu ķīmisku līdzekļu regulāras izmantošanas. 

Nekādā gadījumā neizmantojiet izlietni kā atkritumu tvertni – nelejiet izlietnē vai tualetes podā zāles, dārza ķimikālijas, automašīnas motoreļļas vai kādus citus sadzīves ķīmijas produktus. Kā arī, ja jums mājās ir mazi bērni, pārrunājiet ar viņiem jautājumus par to, ko drīkst un ko nedrīkst noskalot tualetes podā, jo nereti, veicot bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas apkopi, mēs tajā atrodam plašu klāstu ar dažāda veida rotaļlietām. Ja rotaļlieta cauri kanalizācijas sistēmai ir nonākusi līdz attīrīšanas iekārtai, tas vēl ir labākais iespējamais scenārijs, jo sliktākajā gadījumā tā var iesprūst notekcaurulēs un radīt aizdambējumu. 

Bioloģiskajai attīrīšanas iekārtai, kā jebkurai citai iekārtai, ir ekspluatācijas noteikumi, kas ir stingri jāievēro, tādēļ mēs aicinām jūs nekautrēties un iekārtas uzstādīšanas brīdī uzdot mūsu speciālistiem jebkuru jums interesējošo vai neskaidro jautājumu par iekārtas pareizu izmantošanu. LZT Latvia komanda vienmēr ar prieku atbildēs uz visiem jūsu jautājumiem un pastāstīs, ko drīkst un ko noteikti nedrīkst darīt, ja jums mājās ir uzstādīta bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)