Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Pasienes Sv. Dominika Romas Katoļu baznīca

Pasienes Sv. Dominika Romas Katoļu baznīca

Pasiene, Pasienes pagasts
Komentāri
Viena no krāšņākajām Latgales katoļu baznīcām, kas celta 1761. g. savdabīgā poļu baroka stilā ar izcilām arhitektūras un mākslas vērtībām. Pēc pirmās koka baznīcas nodegšanas dievnams sākotnēji būvēts kā dominikāņu klostera baznīca.
Zilupes Kristus Krusta pacelšanas baznīca

Zilupes Kristus Krusta pacelšanas baznīca

Brīvības iela 4, Zilupe, Zilupes novads, LV-5751
Komentāri
Zilupes pareizticīgo draudzes aizsākumi saistās ar 1866.gadu, kad pēc Vitebskas gubernatora rīkojuma Brigu katoļu dievnamu slēdza, pārveidojot to par pareizticīgo baznīcu. Ugunsgrēka laikā, 2004.g. maijā, dievnams, ka arī nesen ierīkotā baznīcas bibliotēka pārvērtās pelnos: sadega rituālie apģērbi, kora nošu pieraksti, zvanu tornis, sašķēlās viens no zvaniem.
Rudovas kalns

Rudovas kalns

Rudovi, Lauderu pagasts, LV-5722
Komentāri
Augstākā Zilupes novada virsotne (244 m vjl.) atrodas pusceļā starp Lauderiem un Rundēniem. Tas ir sens, teikām apvīts latgaļu pilskalns. Par laiku, kad pilskalnā stāvējusi pils, pagaidām spriest pagrūti, jo arheoloģiskie izrakumi Rudovas kalnā nav izdarīti.
Zilupes zirgaudzētava

Zilupes zirgaudzētava

"Lomoši", Zaļesjes pagasts, Zilupes novads, LV-5705
Komentāri
Zilupes zirgaudzētava ir viena no lielākajām Latvijā. Tā dibināta 1982. gadā. Te dzimuši un izaudzināti daudzi pasaules slavu iemantojuši zirgi. Piemēram, zirgs Chinovnik ieguvis 1. vietu ērzeļu skatē Krievijā.

Rezultāti kartē